loading...

باران ولایت

سوالات اعتقادی

امامت و معنی ولایت به روایت یک دانش آموز

باران ولایت بازدید : 541 چهارشنبه 27 خرداد 1394 نظرات ()

یک واقعیت زیبا

سوال یک دختر بچه 9 ساله شیعه از مدیر خود که باعث شد تمام کارشناسان شبکه های وهابی جوابی بجز سکوت برایش نيابند:
ما در کلاس که 24 نفر هستیم،معلم ما وقتی میخاد از کلاس بیرون بره،به من میگه: خانم محمدی،شما مبصر باش تا نظم کلاس بهم نریزه...و به بچه ها میگه: بچه ها،شما گوش به حرف مبصر کنید،تا من برگردم
شما میگید پیامبر ص از دنیا رفت و کسی را به جانشینی خودش انتخاب نکرد،آیا پیامبرصلی الله علیه و آله،به اندازه معلم ما،بلد نبود یک مبصر و یک جانشین بعد از خودش تعیین کند که نظم جامعه اسلامی بهم نریزد؟!
 جواب مدير اهل سنت به دانش آموز شیعه:برو فردا با وليت بيا کارش دارم ,دانش اموز رفت وفرداش با دوستش اومد. مدير گفت دختر چرا وليتو نيووردي,مگه نگفتم وليتو بيار ؟ دانش اموز گفت اين وليه منه ديگه .مدير عصباني شدو گفت : منظور من سر پرستته، پدرته، رفتي دوستتو آوردي؟ دانش اموز گفت : نشد ديگه اينجا ميگي ولي يعني سر پرست، پس چطور وقتي پيامبر ميگه اين علي ولي شماست ميگيد معني ولي ميشه دوست؟!.
 

نماز مانع فحشا و منکر

hajizadeh بازدید : 453 پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393 نظرات ()

سؤال: اگر نماز، انسان را از فحشا و منكر باز مى‏ دارد، چرا بعضى نمازگزاران مرتكب خلاف مى‏ شوند؟

پاسخ: اولًا تخمه پوك، هيچ گاه سبز نمى‏ شود و نماز بدون حضور قلب، تخمه پوك است. نمازى سبب دورى انسان از مفاسد مى‏ شود كه با حضور قلب باشد وگرنه حركت لب و كمر چنين خاصيّتى را ندارد.

فلسفه راحتی کفار در دنیا

hajizadeh بازدید : 444 چهارشنبه 27 فروردين 1393 نظرات ()

سؤال: چرا صالحان، گرفتار مشكلات هستند و مجرمان و گنهكاران، در رفاه به سر مى‏برند؟

پاسخ: از آنجا كه خداوند اولياى خود را دوست دارد، لذا اگر خلافى كنند، فوراً آنان را با قهر خود مى‏ گيرد تا متذكّر شوند، چنانكه خداوند در قرآن مى‏ فرمايد: اگر پيامبر سخنى را كه ما نگفته‏ ايم به ما نسبت دهد، با قدرت او را به قهر خود مى‏ گيريم: «لو تقوَّل علينا بعضَ الاقاويل لأخذنا منه باليمين»..

آخرالزمان و نشانه‌هاي ظهور

آقای اسلامی بازدید : 498 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()

پاسخهای استاد به سوالات درسلسله نشست‌هاي ماهانه فرهنگ مهدوي، سؤالاتي را كه در سومين نشست با عنوان «آخرالزمان و نشانه‌هاي ظهور» و با حضور حجت‌الاسلام مهدي‌پور طرح شده است، تقديم شما عزيزان می نماییم.

* آيا در علائم حتمي هم امكان بداء وجود دارد؟

* از امام صادق(ع) مشابه اين سؤال را پرسيدند، حضرت پاسخ دادند: «بلي». خداوند متعال برنامه‌اي را كه تنظيم مي‌كند حق دارد آن را جلو يا عقب بيندازد و هر تصرفي كه صلاح ديد در آن بنمايد. خداوند متعال در قرآن كريم مي‌فرمايد: يهوديان گفتند: «دست خدا بسته است. [به آن‌ها] بگو دست خدا باز است و هر گونه بخواهد عمل مي‌كند.1» بنابراين امكان بدا براي خداوند محفوظ است. اما در عين حال از حكمت او به دور است كه پيامبر رحمت(ص)‌ و ائمة هدي(ع) با قاطعيت تمام بفرمايند: «مهدي بدون سفياني نخواهد بود» ولي ناگهان موعدش كه رسيد خداوند روي ايشان را زمين بگذارد و غير از آن عمل كند.2 البته آن‌قدر اين احتمال بداء براي اصحاب ائمه(ع) به طور جدي بيان شده بود كه راوي از حضرت مي‌پرسد مي‌ترسم در اصل ظهور حضرت بداء رخ بدهد كه ايشان جواب مي‌فرمايند:

نه ظهور وعدة الهي است و خداوند خلاف وعده‌اش عمل نمي‌كند.

* در برخي روايات آمده كه ايرانيان قبل از ظهور با غربيان در منطقة عراق وارد جنگ مي‌شوند و در برخي روايات ديگر هم اين واقعه پس از ظهور بيان شده، كدام يك صحيح است؟

معرفی مراکزپاسخگویی ومشاوره دینی

آقای اسلامی بازدید : 409 چهارشنبه 18 دي 1392 نظرات ()

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

این  مرکزبا هدف پاسخگویی تخصصی به سوالات و شبهات، توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تاسیس گردیده است. واحد پاسخگویی تلفنی با

هدف دسترسي آسان و سريع پرسشگران به پاسخ هاي دینی، در سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده و با بهره‌گیری از کد خدماتی (09640) به

صورت زنده پاسخگوی پرسش‌های دینی است....

سوالات اعتقادی دانش آموزان(1)

aladari بازدید : 559 چهارشنبه 11 دي 1392 نظرات ()
مطلب مورد نظر رمز دارد.
لطفا رمز عبور مربوط به مطلب را وارد کرده ، دکمه تایید را کلیک کنید.
سلام علیکم مبلّغ گرامی در صورتی که برای تهیّه پاسخ تفصیلی به سوالات دانش آموزان حاضر به همکاری هستید، از طریق سامانه پیامک اطّلاع دهید.

امام حسین (علیه السلام) وچیستی وچرایی اربعین؟

آقای مرادی بازدید : 375 پنجشنبه 28 آذر 1392 نظرات ()

چرا فقط برای امام حسین علیه السلام مراسم اربعین برگزار می شود؟؟

مى دانیم که از سنّت هاى بیستم صفر و اربعین حسینى زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام)است. در روایتى از امام حسن عسکرى(علیه السلام) آمده است: «نشانه هاى مؤمن پنج چیز است: به جا آوردن پنجاه و یک رکعت نماز در هر شب و روز (17 رکعت نماز واجب و 34 رکعت نافله) و زیارت اربعین (امام حسین(علیه السلام)) و انگشتر بر دست راست نهادن، و پیشانى را به هنگام سجده، بر خاک گذاردن و بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند گفتن».

همچنین براى این روز زیارت مخصوصى از امام صادق(علیه السلام) نقل شده است.

از گذشته دور تا زمان ما، هر زمان که شیعیان فرصتى پیدا مى کردند، روز اربعین حسینى را به کربلا مى رفتند و با شور و هیجان و اخلاص، آن حضرت را زیارت مى نمودند. در این سال ها نیز میلیون ها عاشق دلسوخته اربعین را به کربلا مى روند و شهیدان کربلا را زیارت مى کنند.

اکنون پرسش آن است که چرا چنین زیارتى در این روز مستحب شمرده شد؟

برگشتن خورشید برای حضرت علی(ع)

aladari بازدید : 799 پنجشنبه 30 آبان 1392 نظرات ()

سلام. ایا این که خورشید برای حضرت علی.ع. به عقب برگشت حقیقت دارد؟این خلاف قانون طبیعت است و غیرممکن بنظرمیرسد؟.

چکیده جواب

رد الشمش (برگشت خورشید) قطعا باتوجه به روایات اتفاق افتاده است بیش از 30 منبع از کتب اهل سنت واکثر منابع شیعه آن را نقل کرده وهیچ جای شکی نیست هرچند ممکن است در برخی موارد جزئی در روایات تغییری ایجاد شده باشد اما اصل قضیه دو بار اتفاق افتاده یکی در زمان پیامبر (ص) ودیگری در زمان حکومت امام علی (ع) در پایین جواب مفصل آمده

اما قسم دوم که خلاف طبیعت است یانه باید گفت اصل معجزه اینست که خارق العاده باشد همانطور که آتش ابراهیم (ع ) را نسوخت وقضیه شق القمر که قرآن به آن تصریح دارد همپنین صحبت درختان واشیاء با پیامبران مثل حضرت سلیمان و زنده کردن مرده توسط حضرت عیسی(ع) و...

جواب مفصل:

چه کنیم تایکی ازبندگان خوب خدا شویم؟

aladari بازدید : 423 پنجشنبه 30 آبان 1392 نظرات ()

چه کنیم تایکی ازبندگان خوب خدا شویم؟

با سلام، فقط کافی است به واجبات الهی پایبند و از محرّمات دوری کنیم. «انّ اکرمکم عند الله اتقکم»؛ (بزرگوارترین شما، باتقواترین شماست) موفق باشید.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این پایگاه یک منبع اطلاع رسانی تبلیغی جهت ارتقاء رشد فرهنگی و معنوی دانش آموزان خراسان جنوبی می باشد علاوه براین منابع و درسنامه های تبلیغی برای مبلغین در مدارس را نیز تهیه و در اختیار آنها قرار می دهد
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظرسنجی


  آمار سایت
 • کل مطالب : 144
 • کل نظرات : 45
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 35
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 35
 • بازدید امروز : 118
 • باردید دیروز : 207
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 826
 • بازدید ماه : 3,039
 • بازدید سال : 16,021
 • بازدید کلی : 199,823