آخرین مطالب

مقام معظم رهبری درکلام بزرگان

-    آیة الله بهاءالدینی: آقای خامنه ای را کمک کنید. باید ایشان را کمک کرد.

سیری در آفاق، ص 76.

2-    به فرموده مقام معظم رهبری مکان دفن پیکر مطهر مرد عرصه عرفان و تهذیب، در مسجد بالاسر، کنار قبر مطهر مرحوم آیةالله العظمی اراکی، بالای سر استادش مرحوم مؤسس، حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی و دیگر مراجع معین شد. من نمی دانم این واقعه را چگونه به قلم آورم. مقام معظم رهبری فرمودند: قبر در آن مکان قرار گیرد. معمار و دیگر مسئولین آستانه مقدسه می گفتند: اینجا بتون است، قبری نمی شود درآورد. دوستان اظهار کردند: مقام معظم رهبری فرموده اند، اجازه دهید ما همین مکان را می کَنیم اگر بتون بود، یا اگر قبری بود او را پر می کنیم و اضافه کردند: آقای بهاءالدینی فردی عادی نیست. معمار آستانه می گوید: اگر فردی عادی نیست باید زمین برای او شکافته شود. به او می گویند: شما دستور دهید زمین را بکنند معلوم می شود قبر چگونه آماده می شود. شروع به کندن کردند. نه قبری بود نه بتونی. پایه آجری، قبری وسیع و بکر آماده شد. خدایا این را تصادف بدانیم؟. آنها که به وجب وجب این مکان وقوف داشتند، بعضی با این عبارت که حرف حسابی به کله شما فرو نمی رود، دوستان را مورد خطاب قرار داده که اینجا قبری نیست. این را کرامت آقا بدانیم یا کرامت رهبر یا از هر دو؟.

سیری در آفاق، ص 88.

3-    حضرت آیةالله بهاءالدینی چند مرتبه این نکته را خاطرنشان فرمود که ما خیلی کم برخورد با اقای خامنه ای داشتیم. شاید دو سه مرتبه. ولی دلخوشی ما از قبل از فوت امام رحمةالله علیه به ایشان بود برای بعد از امام.

سیری در آفاق، ص 218 ( پاورقی ).

4-    روزی حضرت آیةالله خامنه ای حفظه الله به دیدن آقا می رود. روز دیگر که به محضرش مشرف شدم. یکی از دوستان پرسید دیروز آقا آمده بود اینجا؟. معظم له فرمود: بله. چند دقیقه خورشید تابید اینجا و رفت. او دارای خیر و برکات است چون خورشید.

سیری در آفاق، ص 220.

5-    آیةالله بهائالدینی می فرمود: امام بهتر از آقای خامنه ای کسی را نداشت و اگر داشت معرفی می کرد. امام منحصر به فرد بود.

سیری در آفاق، ص 273.

6-    آیةالله بهاءالدینی در بیانی از مرحوم حاج احمد آقا و شهید مصطفی و مقام معظم رهبری صحبتی به میان آوردند و فرمودند: در بین اینها آقای خامنه ای را ما بهتر می بینیم و به او نظر داریم.

سیری در آفاق، ص 273.

 

1

7-    در یکی از سفرهایی که مقام معظم رهبری به قم تشریف آوردند صبح روزی بود که یکی از دوستان درِ منزل آمد و فرمود: آقا به منزل آقای بهاءالدینی می آیند. بیا برویم. به اتفاق ایشان به منزل آقا رفته، وارد اتاق منزل شدیم. مقام معظم رهبری ابراز لطف و محبت فرمود. نشستیم. آقای بهاءالدینی روی تشک  با عرقچین بود. آقایانی در خدمت اقا بودند.

حقیر خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم: آقا، اگر بعضی بعد از نشستن مجلس خبرگان از رهبری حضرتعالی خبر دادند، ما سه سال قبل از فوت حضرت امام علیه الرحمة، رهبری شما را در سر می پروراندیم. فرمود: چطور؟. عرض کردم: به واسطه فرموده  این مرد و اشاره به آیةالله بهاءالدینی کردم و در توضیح آن گفتم: در سه نشست که در سه جمعه پیاپی که در بنده منزل محضرشان بودم این مطلب را فرمودند. روزی ابتدا به ساکن فرمودند: فلانی، قضیه قانم مقامی سر نمی گیرد. کسی که ما دلخوش به او هستیم، آقای خامنه ای است. بنده هم عرض کردم: بله آقا، و رفتم برای اینکه چای خدمت آقا بیاورم فرموده ایشان را یادداشت کردم. هفته بعد روز جمعه حدود ساعت ده صبح فرمودند: همانطور که ما به شما گفتیم اینها می خواهند کاری کنند، اما موفق نمی شوند. دلخوشی ما به آقای خامنه ای است. عرض کردم بله آقا و بلند شدم رفتم یاداشت کردم و برگشتم. هفته سوم باز به همین مضامین درباره آینده مطلبی فرمودند. من نگاهی به چشم های آقا کردم. آقا فرمود: چه باید کرد؟. شما تعجب می کنی؟. اما دید ما این است. عرض کردم: بله آقا. چون سخنم به اینجا رسید آقایانی که در خدمت آقا بودند خوشحال شدند و تبسم کردند و مقام معظم رهبری نگاهی به آیةالله بهاءالدینی کرد. ایشان هم به طور عادی گفته های حقیر را می شنید و سر مبارک در پیش داشت.

سیری در آفاق، ص 365.

8-    حجة الاسلام پناهیان:

آیة الله بهاءالدینی در سال آخر ریاست جمهوری مقام معظم رهبری می فرمود: این آقا ده سال است که در انقلاب یک قدم هم برای غیر خدا و نفس خود بر نداشته است

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی