loading...

باران ولایت

پایگاه اطلاع رسانی تبلیغ در مدارس خراسان جنوبی

پشت پرده برگزیده شدن آیت الله خامنه ای به رهبری

آقای اسلامی بازدید : 439 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()


عالم جليل حضرت آيت‌الله حاج شيخ علي اصغر معصومي(دام ظله) شاهرودي درسن 86 سالگي درحالي ازخصال و خاطراتش از يار ديرين مي‌گفت، كه دقت و نكته‌سنجي‌هاي عالمانه كلامش را مزين ساخته بود و چون آنچه مي‌گفت از دل برمي‌آمد، لاجرم بردل مي‌نشست.

 آنچه درپي مي‌آيد دل گفته‌هاي يكي از عالمان كهنسال حوزه‌هاي علميه نجف و مشهد از سابقه ارتباط خويش با رهبرمعظم انقلاب اسلامي است.

عالم جليل حضرت آيت‌الله حاج شيخ علي اصغر معصومي(دام ظله) شاهرودي درسن 86 سالگي درحالي ازخصال و خاطراتش از يار ديرين مي‌گفت، كه دقت و نكته‌سنجي‌هاي عالمانه كلامش را مزين ساخته بود و چون آنچه مي‌گفت از دل برمي‌آمد، لاجرم بردل مي‌نشست. از نگاه اين قلم، اين پير روشن ضمير از نمونه‌ها و بلكه نمادهاي ارجمند ولايتمداري در دوران ماست، او كه به رغم مكانت والا و سابقه ارجمند علمي دل در كمند ولايت نهاده است و هنوز طريق بيعت روز نخست را مي‌پويد. عمرش دراز باد.

 

 جنابعالي ازدوستان و معاشران ديرين رهبر معظم انقلاب هستيد. طبعاً سؤال آغازين ما در اين گفت‌وشنود اين است كه از چه زماني و چگونه با ايشان آشنا شديد؟

حکم حکومتی چیست؟

آقای اسلامی بازدید : 517 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()

 

حکم حکومتی چیست؟ تفاوت آن با فتوا چیست؟دایره اختیارات ولی فقیه در صدور آن چقدر است؟ تشخیص حکومتی بودن یا نبودن حکم برعهده کیست؟

شناخت حکم حکومتی و تفاوت آن با فتوا نیازمند شناخت «حکم» و اقسام آن می باشد بر این اساس: الف. تعریف «حکم»:

در لغت برای حکم معانی متعددی بیان شده است، در کتاب های «مفردات راغب» (راغب اصفهانی، مفردات فی غرایب القرآن، ص ۱۲۵) و «معجم مقاییس اللغه» (ابن فارس، معجم مقاییس اللغه، ج ۲، ص ۹۱) و «النهایه» (ابن اثیر، النهایه، ج ۱، ص ۶۲) حکم به معنای «منع و بازدارندگی برای اصلاح» دانسته شده است. به عبارت دیگر، حکم یعنی «بازداشت و ممانعتی که در مسیر اصلاح باشد».

نواب اربعه امام زمان (عج )در غیبت صغری

آقای اسلامی بازدید : 728 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()

1-   عثمان بن سعید

ابو عمرو عثمان بن سعید عمری، نخستین سفیر حضرت مهدی علیه السلام بود و در سامرا اقامت داشت. وی از سوی امام هادی و امام عسکری علیهما السلام وکیل و نماینده بود. وی مورد اعتماد امام هادی علیه السلام بود و آن حضرت به یاران خود می فرمود: ابوعمرو مردی ثقه و امین است و هر چه به شما بگوید از جانب من است، و آنچه به شما می رساند از جانب من می رساند. عثمان بن سعید امام حسن عسکری علیه السلام را غسل داد و کفن و حنوط کرد و به خاک سپرد [ بحار الانوار، ج 51، ص 346 ] او توانست سرشناسان امامیه را قانع سازد بر اینکه امام دوازدهم برای محفوظ ماندن از دست دشمنان در پرده غیبت به سر می برد و آنها را متقاعد ساخت که خود نماینده راستین آن حضرت باشد. موقعیت ممتاز او در زمان امام دهم و یازدهم علیهما السلام سبب شد که وکلا دعوی وی را بپذیرند بدون این که او را مورد سؤال قرار داده و معجزه و یا حتی حجتی از وی بخواهند. [ اصول کافی، ج 1، ص 329 ]. عثمان بن سعید از زمان امام حسن عسکری علیه السلام رئیس وکلای امام بود و تمام وجوهی که شیعیان توسط وکلا می فرستادند، همه به وی تحویل داده می شد و او نیز آن را خدمت امام تقدیم می کرد. پس از وفات امام حسن عسکری علیه السلام نیز به طور مخفیانه سازمان وکالت را اداره می کرد [ اختیار معرفظ الرجال، ص 532 ]. پس از وفات عثمان بن سعید حضرت مهدی علیه السلام طی نامه ای به پسرش تسلیت فرمود. عثمان بن سعید چون درگذشت او را در جانب غربی بغداد در شارع المیدان، در اول محل که معروف به درب الدجله است، در داخل مسجد، درب راست که داخل می شوند، در قبله مسجد به خاک سپردند.

وی از یازده سالگی در محضر امام هادی علیه السلام به خدمتگذاری و کسب فقه و حدیث و تعالیم اسلامی اشتغال داشته است.

عثمان بن سعید وکیل خاص و نماینده سه امام معصوم، امام هادی، امام حسن عسکری و امام زمان علیهم السلام بود.

عثمان بن سعید حدود پنج سال نیابت حضرت را به عهده داشت.

ولایت فقیه در طول تاریخ

آقای اسلامی بازدید : 450 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()


1-   شیخ مفید ( 336 413 هـ.ق )

فاما اقامة الحدود فهو الی سلطان الاسلام المنصوب من قبل الله تعالی، و هم ائمة الهدی من آل محمد علیهم السلام و مَن نصبوه لذلک من الامراء و الحکام و قد فوّضوا النظر فیه الی فقهاء شیعتهم مع الامکان.

المقنعة، ص 810 .

اقامه حدود ( حد زدن ) به عهده حاکمی است که از جانب خدا معین شده باشد که همون ائمه هدی علیهم السلام هستند. و البته کسانی که ائمه آنها را نصب کرده باشند هم می توانند حدود را اقامه کنند که این وظیفه به عهده فقهائ شیعه سپرده شده با امکان برقراری حکومت.

2-  شیخ طوسی ( 385 460 هـ.ق )

فاما اقامة الحدود فلیس یجوز لاحد اقامتُها إلّا لسلطان الزمان المنصوب من قبل الله تعالی او من نصبه الامام لاقامتها. و اما الحکم بین الناس و القضاء بین المختلفین فلا یجوز ایضاً إلّا لمن اذن له سلطان الحق فی ذلک. و قد فوّضوا ذلک الی فقهاء شیعتهم فی حال لا یتمکّنون فیه من تولّیه بنفوسهم.

النهایة، ص 300 301.

اقامه حدود برای احد الناسی جایز نیست مگر برای کسی که خدا او را نصب کرده باشد و یا کسی که از طرف ائمه منصوب شده باشد. قضاوت هم برای احدی جایز نیست مگر کسی که امام او را نصب کرده باشد. و این اختیار از طرف ائمه به فقهاء داده شده که در صورت عدم توانایی امام برای اجرای این امور ( مثلا به دلیل غیبت )، فقهاء به این امور بپردازند.

گوشه‌ای از مکاشفات عالم ربانی آيت‌الله بهاءالديني و آیت الله العظمی بهجت(ره)

آقای اسلامی بازدید : 339 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()


حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در آستانه پانزدهمین سالگرد رحلت آیت‌الله بهاءالدینی ماجراهای مختلفی از مکاشفات این عالم ربانی و آیت الله العظمی بهجت بیان کرد.

به گزارش جهان به نقل از ماهنامه پاسدار اسلام، در آستانه پانزدهمين سالگرد رحلت عالم رباني و عارف پارسا، حضرت آيت‌الله سيدرضا بهاءالديني، فرصت را مغتنم دانستيم تا خدمت حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي برسيم و از زبان ايشان شمه‌اي از حالات و کمالات آن سالک الي الله را بشنويم.

 

در اين گفت‌وگوي صميمي، صحبت‌هاي شنيدني و نکات جالبي هم درخصوص آيت الله بهجت، امام خميني و رهبر معظم انقلاب مطرح شد که دريچه‌هاي جديدي را در شناخت اين بزرگواران به روي مخاطب مي‌گشايد.

 

*سؤال اولمان اين است که از چه زماني با آيت‌الله بهاءالديني آشنا شديد؟

مقام معظم رهبری درکلام بزرگان

آقای اسلامی بازدید : 488 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()

-    آیة الله بهاءالدینی: آقای خامنه ای را کمک کنید. باید ایشان را کمک کرد.

سیری در آفاق، ص 76.

2-    به فرموده مقام معظم رهبری مکان دفن پیکر مطهر مرد عرصه عرفان و تهذیب، در مسجد بالاسر، کنار قبر مطهر مرحوم آیةالله العظمی اراکی، بالای سر استادش مرحوم مؤسس، حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی و دیگر مراجع معین شد. من نمی دانم این واقعه را چگونه به قلم آورم. مقام معظم رهبری فرمودند: قبر در آن مکان قرار گیرد. معمار و دیگر مسئولین آستانه مقدسه می گفتند: اینجا بتون است، قبری نمی شود درآورد. دوستان اظهار کردند: مقام معظم رهبری فرموده اند، اجازه دهید ما همین مکان را می کَنیم اگر بتون بود، یا اگر قبری بود او را پر می کنیم و اضافه کردند: آقای بهاءالدینی فردی عادی نیست. معمار آستانه می گوید: اگر فردی عادی نیست باید زمین برای او شکافته شود. به او می گویند: شما دستور دهید زمین را بکنند معلوم می شود قبر چگونه آماده می شود. شروع به کندن کردند. نه قبری بود نه بتونی. پایه آجری، قبری وسیع و بکر آماده شد. خدایا این را تصادف بدانیم؟. آنها که به وجب وجب این مکان وقوف داشتند، بعضی با این عبارت که حرف حسابی به کله شما فرو نمی رود، دوستان را مورد خطاب قرار داده که اینجا قبری نیست. این را کرامت آقا بدانیم یا کرامت رهبر یا از هر دو؟.

سیری در آفاق، ص 88.

3-    حضرت آیةالله بهاءالدینی چند مرتبه این نکته را خاطرنشان فرمود که ما خیلی کم برخورد با اقای خامنه ای داشتیم. شاید دو سه مرتبه. ولی دلخوشی ما از قبل از فوت امام رحمةالله علیه به ایشان بود برای بعد از امام.

سیری در آفاق، ص 218 ( پاورقی ).

4-    روزی حضرت آیةالله خامنه ای حفظه الله به دیدن آقا می رود. روز دیگر که به محضرش مشرف شدم. یکی از دوستان پرسید دیروز آقا آمده بود اینجا؟. معظم له فرمود: بله. چند دقیقه خورشید تابید اینجا و رفت. او دارای خیر و برکات است چون خورشید.

سیری در آفاق، ص 220.

5-    آیةالله بهائالدینی می فرمود: امام بهتر از آقای خامنه ای کسی را نداشت و اگر داشت معرفی می کرد. امام منحصر به فرد بود.

سیری در آفاق، ص 273.

6-    آیةالله بهاءالدینی در بیانی از مرحوم حاج احمد آقا و شهید مصطفی و مقام معظم رهبری صحبتی به میان آوردند و فرمودند: در بین اینها آقای خامنه ای را ما بهتر می بینیم و به او نظر داریم.

سیری در آفاق، ص 273.

ولایت فقیه درکلام امام امت

آقای اسلامی بازدید : 391 جمعه 2 اسفند 1392 نظرات ()

ولایت فقیه در کلام امام خمینی رحمه الله :

1- ائمه ولی فقیه را تعیین کردند تا مردم متحیر نباشند.

2- ولی فقیه ملت را مثل فرزند خود دوست دارد.

3- ولی فقیه دلسوز ملت است.

4- ولی فقیه به زرق و برق دنیا توجهی ندارد.

5- ولی فقیه اعراض از دنیا دارد.

6- ائمه ولی فقیه را برای پاسداری از امت تعیین کردند.

7- مخالفان ولایت فقیه از احکام ائمه مطلع نیستند.

8- مخالفان ولایت فقیه از اسلام اطلاع ندارند.

9- تکذیب ولایت فقیه تکذیب ائمه است.

10- تکذیب ولایت فقیه تکذیب اسلام است.

11- تبعیت از ولایت فقیه تبعیت از اسلام است.

12- تبعیت از ولایت فقیه تبعیت از قرآن است.ادامه دارد....

گزارش ارسال مطلب

باران ولایت بازدید : 357 پنجشنبه 01 اسفند 1392 نظرات ()
مطلب مورد نظر رمز دارد.
لطفا رمز عبور مربوط به مطلب را وارد کرده ، دکمه تایید را کلیک کنید.

راه روشن است

nezami بازدید : 459 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات ()

جملاتی کوتاه ، پر از نشاط و امید از زبان آقاو سرورمان نائب المهدی امام خامنه ای (حفظه الله)

جوانها! بدانيد، بدون هيچ‌گونه ترديدى آينده‌ى روشن و اميدبخش اين كشور و اين نظام متعلّق به شما است؛ 

حکایه آموزنده

علی اکبر ایزد خواه بازدید : 460 پنجشنبه 24 بهمن 1392 نظرات ()

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

 

 

مرحوم شیخ محمد هیدجی از علمای طهران بود که تا آخر عمر حجره ای در مدرسه منیریه متصل به قبر امامزاده سید ناصرالدین داشت وفعلا آن مدرسه به واسطه توسعه خیابان خراب شده است .

مردی حکیم و عارف و منزه از رویه اهل غرور و مراقب بوده ضمیری صاف ودلی روشن وفکری عالی داشته است.

 

 

 

 

روضه حضرت فاطمه معصومه س

باران ولایت بازدید : 442 دوشنبه 21 بهمن 1392 نظرات ()

سلام خدمت دوستان عزیز. در باره این شعر زیبا باید بگم که گزیز های زیبایی به کربلا داره

روی قبرم بنویسید که خواهر بودم
سالها منتظر روی برادر بودم
روی قبرم بنویسید جدایی سخت است
این همه راه بیایم ،تو نیایی سخت است

مانوس بابلا

آقای اسلامی بازدید : 381 یکشنبه 20 بهمن 1392 نظرات ()

دلخوشم خاک حريم تو نشسته بر سرم

خاکساري تو مي گردد شفيع محشرم

 

تا که دل را آه سينه راهي قم مي کند

با نگاهي بر ضريحت دست و پا گم مي کند

 

آه چون از دل برآيد کار آتش مي کند

بي محابا رخنه ايي در جان هيزم مي کند

 

آن ضريحي که بود گرم طوافش جبرييل

حضرت حق قبله ي حاجات مردم مي کند

 

هرکه دارد عقده در دل ياد قبري گمشده

هر سه شنبه در حريمت نذر گندم مي کند

 

با سلامي نم نم اشک از دو ديده مي چکد

کاسه ي خالي ما لبريز از خم مي کند

 

نيمه شبها در حرم تا صحن گردي مي کنم

ناگهان دل ياد قبله گاه هفتم مي کند

 

لفظ خواهر گوييا مانوس گشته با بلا

خون زينب در رگان تو تلاطم مي کند

 

کس نديده تا به حالا خواهري گيسو پريش

جستجوي يار زير نيزه و سم مي کند

 

با وجودي که حدود مقتلش را ديده بود

بازهم جسم عزيز مادرش گم مي کند

وفات حضرت معصومه (س)

آقای اسلامی بازدید : 422 یکشنبه 20 بهمن 1392 نظرات ()

سالروز وفات حضرت معصومه(س)

ولادت آن حضرت در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت

شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع)

قرارگرفت.در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اين

كه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.

نماز و ميدان مغناطيسي

آقای اسلامی بازدید : 578 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

      

آن گونه كه از تصاوير به دست آمده از ميدان مغناطيسي زمين پيداست،به طور شگفت‌انگيزي اگر انسان در هر نقطه از زمين رو به قبله بايستد،ميدان مغناطيسي بدنش بر ميدان مغناطيسي زمين منطبق مي‌گردد و در مدتي كه در نماز است ميدان بدنش منظم مي‌شود ياد آوري ميكنيم بيان نتايج مثبت تحقيقات علمي در رابطه با هريك از مسائل شرعي بدان معني نيست كه دليل حتمي و قطعي و نهايي انجام يك فريضه را كشف كرده باشيم نه منظور اين است يكي از فوايدي كه بشر با آن دانش محدود خود در را بطه با يك فريضه ديني كشف كرده است اين است و اين قبيل مسائل براي كساني كه خود را بسيار روشن فكر ! تصور مي كردند و گاها بسياري از اعمال را كه دليلش را نمي فهمند انكار مي كنند بسيار مفيد است نه آنها كه به كلام وحي و رسول خدا باور دارند و به انچه تكليف آنهاست عمل مي كنند حتي اگر علم امروز تصور كند اين اعمال براي انسان مضر است

لحظه سبزدعا

آقای اسلامی بازدید : 364 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

 

چشمه ها در زمزمه، رودها در شستشو

موجها در همهمه، جويا در جستجو

باغ ، در حالِ قيام ،كوه ، در حالِ ركوع

آفتاب و ماهتاب در غروب و در طلوع

سنگ، پيشاني به خاك ، ابر سر برآسمان

مثل گنبد خم شده ، قامتِ رنگين كمان

ابر در حالِ سفر ، آسمان غرقِ سكوت

برسرِ گلدسته ها ، بالِ مرغان در قنوت

كاسة شبنم به دست ، لاله مي گيرد وضو

بيدها گرمِ نماز ، بادها در هاي و هو

سرو سر خَم مي كند ، غنچه لب وا مي كند

در ميان شاخه ها، باد غوغا مي كند

شاخه ها گل مي كنند لحظة سبز دعا

دستها پُل مي زنند ، بين دلها و خدا

قيصر امين پور    

 

چرا خدا همه چیز را خوب خلق نکرده؟

آقای اسلامی بازدید : 439 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

علت شرها و اختلاف ها در دنیا چیست؟ چرا خدا همه چیز را خوب خلق نکرده؟

در نگاه صحیح دینی، دنیا به منزله یک گذرگاه برای انسان است و محل زندگی و آسایش او نیست. بلکه جایی است که باید در آن امتحان شده، و خود را مهیای زندگی ابدی کند. کما اینکه در قرآن زندگی حقیقی را زندگی بعد از مرگ معرفی می کند:

«وَ ما هذِهِ الْحَیاةُ الدُّنْیا إِلاَّ لَهْوٌ وَ لَعِبٌ وَ إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِیَ الْحَیَوانُ لَوْ كانُوا یَعْلَمُونَ

عذاب سبک شمردن نماز

آقای اسلامی بازدید : 413 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

 

عذاب سبك شمردن نماز

         

عذاب سبك شمردن نماز

حضرت زهرا (سلام الله علیها) از پیامبر اكرم(صلی الله علیه واله وسلم) سؤال كردند: پدر جان! چه می‌شود مرد یا زنی را كه نماز را سبك بشمارد؟

پیامبر(صلی الله علیه واله وسلم) فرمودند: ای فاطمه(سلام الله علیها) هر كس از زنان و یا مردان نماز را سبك بشمارد خداوند او را به پانزده بلا گرفتار كند. شش بلا در دنیا، سه بلا هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا در روز قیامت هنگام خروج از قبر.

اما شش بلایی كه در دنیا به آن گرفتار می‌شود:

۱.خداوند بركت را از عمر او بر می‌دارد.

۲.خداوند بركت را از روزی او برمی‌دارد.

۳.پروردگار سیمای صالحان را از او می‌گیرد.

۴.اعمال و كارهای او بدون اجر و پاداش می‌گردد.

۵.دعای او مستجاب نمی‌شود.

۶.دعای صالحان نیز در حق او مستجاب نمی‌گردد.

اما سه بلایی كه در هنگام مرگ به آن گرفتار می‌شود:

۱.ذلیل و بی مقدار می‌میرد.

۲.گرسنه جان می‌دهد.

۳.تشنه از دنیا می‌رود اگر چه از تمام نهرهای دنیا به او آب دهند.

اما سه بلایی كه در قبر به آن گرفتار می‌شود:

۱.خداوند ملكی را مأمور می‌كند كه او را در قبر آزار رساند.

۲.دچار فشار قبر می‌شود. (قبر او تنگ می‌گردد)

۳.قبرش تاریك و ظلمانی می‌باشد.

اما سه بلایی كه در روز قیامت به هنگام خروج از قبر به آن گرفتار می‌شود:

۱.خداوند ملكی را مأمور می‌كند تا او را با صورت به زمین بكشاند و مردم بر او نظاره‌گر باشند.

۲.به شدت از او حساب می‌كشند.

۳.خدا به او نظر نمی‌كند و او را پاك نمی‌گرداند و برای او عذابی دردناك است.

__________________________

فلاح السائل: سید ابن طاوس، ص۶۱.

سوره حمدوهشت دربهشت

آقای اسلامی بازدید : 457 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

رابطه سوره حمد با ابواب هشتگانه بهشت

 

 بركات قرائت فاتحة الكتاب: سوره مباركه حمد عصاره معارف قرآن كریم را در بردارد و از این جهت این سوره را «ام الكتاب » و «فاتحة الكتاب» نامیدند‌.

سوره حمد كه نخستین سوره قرآن قرار گرفتهاست به فاتحة الكتاب، سبع المثانی، سئوال، شفا، نور نیز مشهور است. دركلامی از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل شده است: فضیلت سوره حمد مانند فضیلتحاملان عرش است، هر كس آن را قرائت كند، ثوابی مانند ثواب حاملان عرش به اوداده می شود. ابن عباس از پیامبر اكرم (ص) نقل كرده است كه: سوره حمد دوسوم قرآن كریم است.

 

درک لذت رازونیازباخدا

آقای اسلامی بازدید : 678 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

چه كنيم تا نماز براى ما لذت بخش شود؟      

عواملى كه مى‏تواند عبادت و نماز را براى انسان لذت بخش كند، چند چيز است؛ ازجمله:

1 - قبل از عبادت انسان خود را مستعد و مهيا سازد؛ يعنى، به خود تلقين كند كه: من در صدد نيايش و نماز هستم و مى‏خواهم با پروردگار خود مناجات كنم. پس سعى كند افكار متفرق را از ذهنش دور سازد.

2 - حتى‏الامكان در وقت و حال مناسب نماز بخواند؛ يعنى، با كسالت، خستگى و خواب‏آلودگى، وارد نماز نشود: «و لايأتون الصلاة الاوهم كسالى»(توبه (9)، آيه 54.) و «و لاتقربوا الصلاة و انتم سكارى حتى تعلموا ما تقولون»( نساء (4)،آيه 43.).

3 - در محيط پر سر و صدا و آشوب به نماز نايستد؛ بلكه محيط آرام و با فراغتى را انتخاب كند.

4 - در حين نماز مصمّم بر مراقبت باشد و اگر احياناً افكار ديگرى به او هجوم آورد، به محض توجّه سعى كند خود را از دام آن افكار برهاند.

5 - مهم‏تر از همه معرفت خود را نسبت به خداوند، جهان هستى و خود افزايش دهد تا حقيقت نماز بر او آشكار گشته و از گفت و گو با خداوند لذت ببرد.    

 

تعداد صفحات : 8

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این پایگاه یک منبع اطلاع رسانی تبلیغی جهت ارتقاء رشد فرهنگی و معنوی دانش آموزان خراسان جنوبی می باشد علاوه براین منابع و درسنامه های تبلیغی برای مبلغین در مدارس را نیز تهیه و در اختیار آنها قرار می دهد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظرسنجی


  آمار سایت
 • کل مطالب : 144
 • کل نظرات : 45
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 35
 • آی پی امروز : 20
 • آی پی دیروز : 30
 • بازدید امروز : 226
 • باردید دیروز : 194
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 420
 • بازدید ماه : 3,058
 • بازدید سال : 10,421
 • بازدید کلی : 194,223